CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen: “Uyuşturucu baronları için cennet olan bu vatan; bu ülkenin öz evlatları, gençleri için bir cehennem haline geliyor.”

03.11.2022

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, iktidarın politikalarının gençlere etkisiyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Gökçen’in açıklaması şu şekilde:


“Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’nu, AKP Genel Başkanı Erdoğan’ı dinlediğimizde başka bir ülkede yaşadığımızı düşünmeye başladık. Biri bütün öğrencilerin yurt ve barınma ihtiyaçlarını karşıladığını iddia ediyor, diğeri gençlerin sanat ve teknolojiye kadar bütün alanlarda geleceğe umutla baktığından söz ediyor.


Bu sırada İzmir’de KYK yurdunda bir öğrenci aynı gün içerisinde iki yemekten de böcek çıktığını, görevlilere söylediklerinde ‘olabilir böyle şeyler’ cevabını aldığını anlatıyor. Isparta’da KYK yurdunda bir saldırgan elindeki satırla dehşet saçıyor. Çankırı’da, Gaziantep’te KYK yurdunda kurtlu yemekler veriliyor. Yalova’da KYK yurdunda musluklardan çamurlu su akarken Mersin yurdunda sifonların bir kısmı çalışmıyor. Ranzaların doldurulduğu KYK yurtlarında öğrenciler nefes alamıyor, teknoloji devrimlerinden bahsedilen bir dönemde gençler bu yurtlarda internetten bile yoksun yaşıyor. ‘Bütün öğrencilere yurt sağlandı’ iddiasının yanında tarikat yurtlarına mecbur kalmak istemedim diyen Enes Kara, gencecik yaşında canına kıyıyor. Küçücük öğrencilerinin açlıktan başlarının ağrıdığını, yemek isteyemeyecek kadar gururunun kırıldığını gören öğretmenler isyan ediyor.


Devletin üstlenmesi gereken eğitim masraflarını karşılayamayan, iş de bulamayan gençler ve çocuklar uyuşturucuya sürükleniyor. Uyuşturucu baronları için cennet olan bu vatan; bu ülkenin öz evlatları, gençleri için bir cehennem haline geliyor. Uyuşturucuyla birlikte ev içi şiddet ve suç oranları artıyor, anne-babalar tedirginlik içinde çocuklarının o gün kendine zarar verip vermediğini anlamaya çalışıyor. Bu kadar dehşet verici bir ortamda Erdoğan, gençlerin gelecekten umutlu olduğundan bahsediyor. Biz Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında bambaşka bir anlayışla yönetmekten bahsederken onlar, bu yüzyılın içinden harflerimizi, dilimizi ve Cumhuriyetimizi koparıp alma planları yapıyor.


Biz iki buçuk yıldır Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına dair hedeflerimizi anlatıyoruz, onlar ise Cumhuriyet’i sildikleri bir yüzyıldan bahsediyor."


Benzer Haberler

01.12.2022

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen: “Dedikodu ve trollüğün iktidarı mı? Yoksa emeğimizin para ettiği, üretimiyle ve bilimiyle konuşulan bir Türkiye mi? Bu kez biz kazanacağız. Zamanımız geldi.”

03.11.2022

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen: “Uyuşturucu baronları için cennet olan bu vatan; bu ülkenin öz evlatları, gençleri için bir cehennem haline geliyor.”

30.09.2022

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen genç sağlıkçıları dinledi: "Belirsizlik içinde sürüklenip kendisine bir muhatap arayan genç sağlıkçıların hayal kırıklığına izin veremeyiz. Müjde vermekte mahir ancak uygulamaya gelince fos çıkmakta üstüne olmayan AKP, artık sözünü tut."

09.09.2022

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bugün öğrenciye açıkça ‘kiralık ev bulamıyorsanız evi satın alın’ demektedir.”

11.08.2022

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: “Yaşam kalitesini artırmaya çalışmak yerine yaşam tarzlarıyla kavga eden hadsizler, bu kez Zeytinli Rock Festivali’ni yasakladı. Erdoğan çok iyi biliyor. Milyonlarca genç, ona veda ederken ‘Biz bir kabusu yendik” diyerek şarkılar söyleyeceğiz.”

05.08.2022

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: “Merve Biçer Yumak’ın yaşamının son günlerinde yaşadığı mobbing, Türkiye’de akademinin çok konuşulmayan fakat vahim bir sorununu açıkça ortaya koydu. Akademide mobbing ve güvencesizlikle mücadele edeceğiz.”

04.08.2022

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: “Milyonlarca genç, suçluların fotoğraf albümünde kimi bulacaklarını artık önceden tahmin ediyor. KPSS’nin iptal edilmesi, iktidarın bu ülkeyi yönetme kapasitesinin olmadığını çok net göstermiştir.”