CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen Adıyaman’dan seslendi: “Adıyamanlı genç arkadaşım, senin derdini bilen, seni anlayan bir Cumhuriyet Halk Partisi var. Çok daha güzel bir Türkiye’yi seninle birlikte inşa edeceğiz.”

26.06.2022

CHP,Cumhuriyet,Halk,Partisi,Cumhuriyet Halk Partisi,Gökçe Gökçen,Adıyaman,Genç,Seçmen,Seçim,Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ve CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet ile birlikte CHP Adıyaman İl Başkanlığında basın toplantısında konuştu.


Gökçen, “Önümüzde çok önemli bir seçim var. Ekonomik buhranın yükünü çeken yurttaşlarımız, ay sonunu getiremeyen aileler, iş bulamayan ve geleceğini planlayamayan gençler bu seçimi bekliyor. Adıyaman’da il örgütümüzün, milletvekilimizin, belediye başkanlarımızın, gençlik ve kadın kollarımızın başarılı çalışmaları var. Bu çalışmaları bugün onlar bana aktaracaklar ve örgütlenme ile seçim güvenliği çalışmalarımızı beraber gözden geçireceğiz.


Artık ekonomik krizden değil, tam bir buhrandan söz ediyoruz. Burada hem beceriksiz bir yönetim, hem de kasten yapılan siyasi tercihler var. Ekonomi bilimini reddeden, ‘her şeyi ben bilirim’ diyen bir anlayış; bir yandan da fakirden alıp zengine veren bir iktidar var. Giderek fakirleşiyoruz ve uçuruma sürükleniyoruz. Gençler, bilimsel ve iyi bir eğitim almak, sonunda iyi bir hayat standardına sahip olmak, yarınını bu ülkede planlayabilmek istiyor. Çok mu şey istiyoruz? Hayır çok şey istemiyoruz. Kadınlar can güvenliği istiyor. Çok mu şey istiyoruz? Hayır çok şey istemiyoruz. Adıyamanlı ve Adıyaman’da yaşayan genç arkadaşlarım, genç arkadaşım, bil ki seni anlayan bir Cumhuriyet Halk Partisi var. Özellikle bu seçimlerde ilk kez oy kullanacak olan 7 milyondan fazla genç arkadaşım. İlk seçimlerde sizler, otoriter bir yönetimi demokratik yollarla değiştirmenin gururunu yaşayacak ve tarihe geçeceksiniz. Çok daha güzel, çok daha mutlu olduğumuz bir Türkiye’yi sizlerle birlikte inşa edeceğiz.” diye konuştu.


Üye katılım töreninde Gökçen, “Başka partilerden istifa ederek aramıza katılan yeni üyelerimize hoş geldin diyoruz. İleride bugüne baktığınızda ‘Türkiye’de bir tarih yazılırken, hepimizin geleceğini kurtarırken ben de bunun bir parçasıydım. Ben de Cumhuriyet Halk Partisi’nde geleceğim için elimi taşın altına koydum ve bu hikayenin bir parçası oldum.’ diyeceksiniz. Hep beraber çok çalışacağız ve mutlu bir geleceği birlikte kuracağız.” diye konuştu.


Benzer Haberler

05.08.2022

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: “Merve Biçer Yumak’ın yaşamının son günlerinde yaşadığı mobbing, Türkiye’de akademinin çok konuşulmayan fakat vahim bir sorununu açıkça ortaya koydu. Akademide mobbing ve güvencesizlikle mücadele edeceğiz.”

04.08.2022

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: “Milyonlarca genç, suçluların fotoğraf albümünde kimi bulacaklarını artık önceden tahmin ediyor. KPSS’nin iptal edilmesi, iktidarın bu ülkeyi yönetme kapasitesinin olmadığını çok net göstermiştir.”

02.08.2022

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: “KPSS sorularını inceledim. Kimse buna tesadüf diyemez. Buna tesadüf diyecekler, geçmişte tesadüf demiş olanları iyi hatırlasın.”

26.06.2022

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen Adıyaman’dan seslendi: “Adıyamanlı genç arkadaşım, senin derdini bilen, seni anlayan bir Cumhuriyet Halk Partisi var. Çok daha güzel bir Türkiye’yi seninle birlikte inşa edeceğiz.”

20.05.2022

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen, Milletin Sesi Mitingi için Maltepe'de

19.05.2022

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen: "Bu ülke, 'Uçurumun kenarında yıkık bir ülke'den özgür yurttaşların Cumhuriyeti’ni de yarattı. Biz, o Cumhuriyeti ikinci yüzyılında demokrasiyle taçlandıracağız."

17.05.2022

Gökçe Gökçen, gözaltına alınan 16 yaşındaki lise öğrencisiyle telefonda görüştü: “Nasıl bir yönetimdir ki 16-17 yaşındaki insanların önce evine sonra okuluna polis gönderecek; bir açıklama, artık bir tweet bile değil, slogan attığını iddia ederek gözaltına alacak. Sonra da “güçlüyüz” masalları anlatacak.”