CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: “Bugün artık ikiye ayrılıyoruz. 5 maaş alanlar bir tarafta, yüzde 5 de benden olsun denilerek aşağılananlar diğer tarafta. 5’li çete bir tarafta, kenara koyacak 5 kuruşu olmayan gençler diğer tarafta.”

04.01.2023

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, gündeme ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.


Gökçen’in açıklaması şu şekilde:


“Yüzde 25’i gösterip yüzde 30’a razı etme politikası hepimizin gururuyla oynamaktan başka bir şey değil.


Bu ülkenin emekçi insanlarının boynunu büken bu düzen adım adım inşa edildi. Her şeyi bildiğini zanneden bir adamın yanındakiler zenginleşirken biz bilinçli olarak fakirleştirildik. Her şeyi bildiğini zanneden adam, enflasyon rakamlarını dışarıda bir yemek bile yiyemeyen gençten de, çocuğunun yüzüne gururla bakamayan anne babadan da iyi bilecekti tabii.


Bugün artık ikiye ayrılıyoruz. 5 maaş alanlar bir tarafta, yüzde 5 de benden olsun denilerek aşağılananlar diğer tarafta. 5’li çete bir tarafta, kenara koyacak 5 kuruşu olmayan gençler diğer tarafta.


Adrese teslim kadro ilanlarıyla babasına güvenenler bir tarafta, hayatı boyunca çalışıp çabalayan, kendine, ailesine, ülkesine katkıda bulunmak isteyen ve hayalleri yıkılmış gençler diğer tarafta.


Hayatımızdan çalanlar bir yanda, hayatı çalınanlar diğer yanda.


2023 bu ‘diğer’ tarafta bırakılanların yılı olacak. Beş maaş alandan, beşli çeteden alacağız. Saraydan alacağız, halka vereceğiz. Hep birlikte insan gibi yaşayacağız, pazarlık ve seçim algısı konusu olarak değil.”

Benzer Haberler

14.01.2023

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: “Beyin göçünü tersine çevirmeye geliyoruz. Büyük dönüşe hazır olun.”

04.01.2023

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: “Bugün artık ikiye ayrılıyoruz. 5 maaş alanlar bir tarafta, yüzde 5 de benden olsun denilerek aşağılananlar diğer tarafta. 5’li çete bir tarafta, kenara koyacak 5 kuruşu olmayan gençler diğer tarafta.”

01.12.2022

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen: “Dedikodu ve trollüğün iktidarı mı? Yoksa emeğimizin para ettiği, üretimiyle ve bilimiyle konuşulan bir Türkiye mi? Bu kez biz kazanacağız. Zamanımız geldi.”

03.11.2022

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen: “Uyuşturucu baronları için cennet olan bu vatan; bu ülkenin öz evlatları, gençleri için bir cehennem haline geliyor.”

30.09.2022

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen genç sağlıkçıları dinledi: "Belirsizlik içinde sürüklenip kendisine bir muhatap arayan genç sağlıkçıların hayal kırıklığına izin veremeyiz. Müjde vermekte mahir ancak uygulamaya gelince fos çıkmakta üstüne olmayan AKP, artık sözünü tut."

09.09.2022

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bugün öğrenciye açıkça ‘kiralık ev bulamıyorsanız evi satın alın’ demektedir.”

11.08.2022

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: “Yaşam kalitesini artırmaya çalışmak yerine yaşam tarzlarıyla kavga eden hadsizler, bu kez Zeytinli Rock Festivali’ni yasakladı. Erdoğan çok iyi biliyor. Milyonlarca genç, ona veda ederken ‘Biz bir kabusu yendik” diyerek şarkılar söyleyeceğiz.”