Gökçe Gökçen: “Bu Kez Biz Kazanacağız, Zamanımız Geldi”

01.12.2022

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen hazırladığı yazılı basın açıklamasında “Dedikodu ve trollüğün iktidarı mı? Yoksa emeğimizin para ettiği, üretimiyle ve bilimiyle konuşulan bir Türkiye mi? Bu kez biz kazanacağız. Zamanımız geldi.” İfadelerine yer verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen’in yazılı açıklaması şöyle:

“28 Kasım’da altı siyasi parti olarak açıkladığımız güçlendirilmiş parlamenter sistem anayasa önerisi ve 3 Aralık’ta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklayacağı proje; Türkiye’nin geleceği için önemli bir vizyonu ifade ediyor.

Güçlendirilmiş parlamenter sistem kendimizi özgürce ifade edebileceğimiz, hukuk güvenliğinin olduğu, insanca yaşamamızı sağlayacak bir sistem demek. Altı siyasi parti, bütün trol çalışmalarına rağmen birlikteliğini sağlamlaştırarak bir toplum sözleşmesi yapmak için kolları sıvadı. Ve bu altı parti gençlerin tweet atmaktan korkmayacağı, bir kişinin uluslararası andlaşmadan bir gece yarısında çıkamayacağı, insan onuruna ve kuvvetler ayrılığına dayanan, istikrar sağlayacak bir sistem kurmak için uzlaştı.

Hukuk devleti ve demokrasiyi sağlamakla birlikte dünyayı ve yeni teknolojiyi yakından takip eden, dünyanın tartıştığı yeni konuları bilen ve değişime adapte olmayı sağlayacak yatırımları yapan, bilimi reddetmeyen, aksine bilim üretimi için uygun ortamı sağlayan bir anlayışa ihtiyacımız var. Genel Başkanımızın deyimiyle ‘yüksek yetenek inşası’ kavramını önceleyen ve beyin göçü veren değil, alan bir ülkeyi nasıl yaratacağını düşünen bir siyasi iradeye ihtiyacımız var. 3 Aralık bize tam da bu vizyonu gösterecek.

Türkiye’nin gençlerinin önünde önemli bir seçim var. Bu seçim, geçmişte bırakmak istediğimiz kısır ve ötekileştirici tartışmalarla bütün kaynak ve enerjimizi çöpe atmak mı? Yoksa insan haklarının korunduğu, hep beraber ve adilce zenginleştiğimiz bir gelecek inşa etmek mi? Dedikodu ve trollüğün iktidarı mı? Yoksa emeğimizin para ettiği, üretimiyle ve bilimiyle konuşulan bir Türkiye mi? Bu seçenekler arasında bize mutluluğu hangisinin getireceği çok açık. Ve bu kez biz kazanacağız. Zamanımız geldi.”


Benzer Haberler

14.01.2023

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: “Beyin göçünü tersine çevirmeye geliyoruz. Büyük dönüşe hazır olun.”

04.01.2023

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: “Bugün artık ikiye ayrılıyoruz. 5 maaş alanlar bir tarafta, yüzde 5 de benden olsun denilerek aşağılananlar diğer tarafta. 5’li çete bir tarafta, kenara koyacak 5 kuruşu olmayan gençler diğer tarafta.”

01.12.2022

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen: “Dedikodu ve trollüğün iktidarı mı? Yoksa emeğimizin para ettiği, üretimiyle ve bilimiyle konuşulan bir Türkiye mi? Bu kez biz kazanacağız. Zamanımız geldi.”

03.11.2022

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen: “Uyuşturucu baronları için cennet olan bu vatan; bu ülkenin öz evlatları, gençleri için bir cehennem haline geliyor.”

30.09.2022

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen genç sağlıkçıları dinledi: "Belirsizlik içinde sürüklenip kendisine bir muhatap arayan genç sağlıkçıların hayal kırıklığına izin veremeyiz. Müjde vermekte mahir ancak uygulamaya gelince fos çıkmakta üstüne olmayan AKP, artık sözünü tut."

09.09.2022

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bugün öğrenciye açıkça ‘kiralık ev bulamıyorsanız evi satın alın’ demektedir.”

11.08.2022

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: “Yaşam kalitesini artırmaya çalışmak yerine yaşam tarzlarıyla kavga eden hadsizler, bu kez Zeytinli Rock Festivali’ni yasakladı. Erdoğan çok iyi biliyor. Milyonlarca genç, ona veda ederken ‘Biz bir kabusu yendik” diyerek şarkılar söyleyeceğiz.”